Araç Kiralama

Hayalleriniz yola çıkmaya hazırsa, Turmobil her yolculukta yanınızda!

Araç kiralama hizmeti sağladığı imkânlarla satın alma oranının önüne geçmiştir. Çeşitli alanlara ayrılan araç kiralama hizmetinde, hizmet türü farklı ama merkez aynıdır. Gerek uzun dönem gerekse kısa dönem için araç kiralama hizmeti alınabilir. Bunun yanı sıra filo kiralama hizmeti, transfer hizmeti ve şoförlü araç kiralama da firmamızın verdiği hizmetler arasındadır. Birden fazla modeliyle, yolculuğun tadına varmanızı sağlayan üst düzey araçlarımız ile size hizmet vermekten mutluluk duyarız. Araç kiralamak için yapmanız gereken tek şey telefon numaralarımızdan bizlere ulaşarak detaylı bilgi almanızdır. Firmamız talepleriniz ve ihtiyaçlarınız doğrultusunda sizleri en iyi şekilde karşılayacaktır.

Araç Kiralama Nedir?

Araçlar, günlük hayatımızı kolaylaştıran ve konfor katan yegâne teknoloji harikalarıdır.   Ancak her zaman kendimize ait bir araca sahip olamıyoruz. Böyle durumlarda devreye araç kiralama hizmeti giriyor.  Peki, nedir bu araç kiralama hizmeti? 

Araç kiralama, belli bir ücret süreliğinde bir süreliğine araba kiralamaktır. Araç kiralama işlemi resmi prosedürler eşliğinde rent a car firmalarından yapılmaktadır. Rent a car firmaları bazen kendilerine ait bir arabayı kiralarken, bazen de sözleşme ile bireylerden araba alabilir. Şahıslardan alınarak kiralanan arabalarda, hem araç sahibinin hem de aracı kiralayanın haklarını koruyacak bir sözleşme esnasında araç kiralama işlemi gerçekleştirilir.

Araç Kiralama Şartları

Araç kiralarken, alıcıyı ve araç sahibini güvence altına alabilmek adına istenen bazı şartlar vardır. Bu şartları şu şekilde sıralayabiliriz:

  • İlk aranan şart yaş şartıdır. Aracı kiralayacak kişinin 21 yaşını doldurmuş olması gerekir.
  • Yalnızca ehliyet sahibi olmanız ne yazık ki yeterli değil. En az 2 senelik ehliyet sahibi olmanız gerekir.
  • Aracı siz kiralayacağınız için yalnızca sizin kullanmanız gerekir. Ek sürücü olacaksa bu mutlaka sözleşmede beyan edilmelidir.
  • Araç kiralarken sözleşmenize dâhil olan bir kilometre sınırı vardır. Sözleşmede anlaşılanın üstüne çıkılırsa ek bir ücret ödeyeceğinizi bilmeniz gerekir.

Araç Kiralama Fiyatları

Araç kiralamak isteyen kişilerin ilk merak ettikleri konu araç kiralama fiyatları oluyor. Aslında bu konuda net bir rakam bildirmek mümkün değildir. Araç kiralama fiyatları; bulunulan bölgeye, kiralanacak aracın markasına, kiralama süresine, aracın kullanılacağı alana göre değişkenlik gösterir. Direkt rent a car dan alınacak şekilde ekonomik araç kiralama seçenekleri olsa  da havalimanı araç kiralama gibi seçenekler, biraz daha maliyetli olabilir.

Araç Kiralama Avantajları

Araç kiralamanın aslında pek çok avantajı bulunmaktadır. Birkaç örnek verecek olursak:

  • Premium araç kiralama seçeneği ile oldukça konforlu bir yolculuk geçirebilirsiniz.
  • Toplu taşıma ile tanımadığınız insanlar ile yolculuk etmek zorunda kalmazsınız.
  • Satın alması çok maliyetli olacak markada bir aracı kısa süreliğine de olsa daha uygun bir rakamdan kullanma imkânına sahip olabilirsiniz.
  • Gideceğiniz yere direkt gidebilirsiniz. Başka duraklara uğrayarak zaman kaybetmek zorun kalmazsınız.

Sık Sorulan Sorular

Araç Kiralama Şartları Nelerdir?                 

Araç kiralamak için en az 2 yıllık sürücü belgesine sahip olmanız gerekmektedir. Aynı zamanda 21 yaşını doldurmuş olmak gereklidir. Bunun dışındaki şartlar rent a car firmanıza göre değişkenlik gösterir.

Nasıl Rezervasyon Yapabilirim?

Araç kiralama rezervasyon yapmak için web sitemizden destek alabilir ya da firmamızı arayarak rezervasyon işlemlerinizi tamamlayabilirsiniz.

Hayal Et, Kirala!
Siz yolculuktan keyif almaya bakın; gerisini TurMobil’e bırakın.
Loading...